«Δίκαιη νίκη»

Καθολική υπεροχή είχε ο Απόλλων Λάρισας στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με την Καλλιθέα σύμφωνα με τον Σάκη Θεοδοσιάδη.

Μετά τη νίκη (2-1) του Απόλλωνα Λάρισας απέναντι στην Καλλιθέα ο τεχνικός των Θεσσαλών, Σάκης Θεοδοσιάδης δήλωσε: «Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου ήταν το πρώτο επίσημο παιχνίδι για τις δύο ομάδες. Θεωρώ όπως εξελίχθηκε το ματς η νίκη μας ήταν δίκαιη. Όσον αφορά το πρώτο μέρος η Καλλιθέα μπήκε καλύτερα. Δεχθήκαμε ένα γκολ, ευτυχώς ισοφαρίσαμε γρήγορα αλλά παρότι είχαμε ένα μέτριο ημίχρονο, είχαμε προϋποθέσεις να απειλήσουμε.

Στο δεύτερο μέρος η κυριαρχία μας ήταν καθολική, πιέσαμε τον αντίπαλο, κάναμε πολλές ευκαιρίες, πετύχαμε το γκολ. Μην ξεχνάμε ότι οι ομάδες δεν είναι ακόμη έτοιμες. Συγχαρητήρια στην Καλλιθέα και τον προπονητή της, είναι μια πολύ καλή ομάδα μου άρεσε, ήταν ανταγωνιστική αλλά το πρωτεύον είναι να ξεκινήσει η Β’ Εθνική. Κοιτάμε με αισιοδοξία το μέλλον. Ο Απόλλων είναι νεοφώτιστος, είναι μια δύσκολη κατηγορία, υπάρχουν ομάδες που είναι πολλά χρόνια στην κατηγορία εκεί και έχουν εμπειρία, το θετικό για μας είναι ότι παρέμεινε ο βασικός κορμός και ήρθαν παιδιά με εμπειρία και θεωρώ πως έχουμε ακόμα περιθώρια βελτίωσης».

Για το νωθρό ξεκίνημα στο πρώτο μέρος και την αλλαγή στο δεύτερο:

«Με όλες τις ομάδες είναι δύσκολο, υπάρχουν πολύ εξωγενείς παράγοντες, είχαμε ένα κακό 20λεπτο, δεχθήκαμε το γκολ, η ομάδα όμως παρουσιάστηκε καλύτερη στο δεύτερο, ανατρέψαμε το σκορ και δείξαμε τις δυνατότητες που έχουμε».