Ισοπαλία στον Βόλο

Δυνατό ματς έγινε στον Πανθεσσαλικό, όπου Ολυμπιακός Βόλου και Απόλλων Σμύρνης αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2

Χωρίς νικητή, αλλά με τέσσερα γκολ και αρκετές φάσεις έληξε το φιλικό του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Δημήτρης Σπανός έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα κόντρα σε έναν καλό αντίπαλο, που ξεκινά τις υποχρεώσεις του σε μια εβδομάδα. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και στο 7’ ο Φλίγκος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Η αντίδραση της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» δεν άργησε, καθώς στο επόμενο λεπτό ο Διαμαντόπουλος σκόραρε, αλλά ήταν οφσάιντ.

Η ισοφάριση σε 1-1 ήρθε στο 21’ για τον Απόλλωνα, με δράστη τον Σιατραβάνη, που πλάσαρε σωστά μετά από σέντρα του Στεργίδη. Ως το τέλος του ημιχρόνου, χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες, αλλά οι Χιώτης και Κατσούλης δεν επέτρεψαν να παραβιαστεί εκ νέου η εστία τους.

Στο δεύτερο μέρος, ο Απόλλων είχε καλύτερη εικόνα, παρά τις αλλαγές που δεν επέτρεψαν στο ματς να έχει ρυθμό. Στο 69’ ο Περογαμβράκης μετά από μπαλιά του Κονέ έκανε το 1-2. Στο 80’ ο Ολυμπιακός Βόλου είχε δοκάρι σε σουτ του Μπρίτος και στο 90’ ήρθε η ισοφάριση σε 2-2 χάρη σε ωραία ενέργεια του Δωματά.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Κατσούλης, Μανάλης (85’ Κόκας), Κωστόπουλος, Κολομήτρας, Σταύρου (46’ Στουρνάρας), Πότσι (67’ Ευθυμιάδης), Οικονόμου (46’ Τέλλος), Ντα Κόστα (71’ Μπρίτος), Φλίγγος (75’ Αναστασίου), Ναστέφσκι, Δωματάς

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Χιώτης (71’ Γεωργακόπουλος), Κύργιας (84’ Αλιατίδης), Δεληζήσης (60’ Πάνος), Ντάσιος, Στεργίδης (46’ Περογαμβράκης), Αλμπάνης (71’ Τρίγκας), Πουρτουλίδης (46’ Τσιάρας), Σιατραβάνης, Κονέ, Βαλεριάνος (46’ Ρουμπουλάκου), Διαμαντόπουλος (78’ Γκούφας)