«Να παίζουν και με άλλους έτσι»

Ο Παναγιώτης Γκουτσίδης χαρακτήρισε τελικό το ματς με την Καλλιθέα.

Μετά τη νίκη (1-0) απέναντι στην Επισκοπή ο προπονητής του Παναιγιαλείου, Παναγιώτης Γκουτσίδης δήλωσε: «Εύχομαι στην Επισκοπή να έχει καλή επιστροφή και την ίδια λογική και με άλλους αντιπάλους. Να παίξει όπως έπαιξε και στα δύο ματς με εμάς. Προσπαθήσαμε να παίξουμε όσο πιο ήρεμα με υπομονή και στα 90 λεπτά. Αυτό μας έλειπε εδώ και τρία ματς. Να δούμε τα δύο ημίχρονα που έπεπε να σκοράρουμε δύο και τρεις φορές. Το ίδιο έγινε και σήμερα και πήραμε το ματς.

Πρέπει πάνω από όλα να υπάρχει ηρεμία. Είναι μεγάλο το άγχος και με αυτό να μάθουμε να δουλεύουμε και να παλεύουμε τα ματς. Το επόμενο ματς θα κρίνει κατά πολύ αν μείνουμε στην κατηγορία. Να ηρεμήσουμε και να ξεκουραστούμε. Παίζοντας κόντρα σε αντιπάλους και με άγχος η κούραση είναι πολύ μεγάλη. Τα παιδιά είναι άξια συγχαρητηριών για τον Γολγοθά που έχουν βγάλει. Το ματς με την Καλλιθέα είναι ένας τελικός και για τους δύο. Ελπίζω να πάρουμε το ποθητό αποτέλεσμα και να δούμε με αισιοδοξία το μέλλον».

Απόδοση: flnews.gr