Ξανά στο 0-0 ο Αγροτικός

Ο Αγροτικός Αστέρας έμεινε στο 0-0 με την Καβάλα.

Για τρίτο διαδοχικό φιλικό παιχνίδι ο Αγροτικός Αστέρας δεν είδε την εστία του να παραβιάζεται, αλλά δεν σκόραρε κιόλας. Μετά τα τεστ απέναντι σε Σλάβια Σόφιας και Μακεδονικό, οι «πράσινοι» έμειναν στο 0-0 και στο εντός έδρας τεστ με την Καβάλα που έδωσαν την Τετάρτη (19/08).

Απόντες, βέβαια, για τους «σταχυοφόρους» ήταν οι Οικονόμου, Τσεμπερίδης, Γέσιτς, Καθάριος, Γ. Θεοδωρίδης και Γρηγοριάδης. Στο 14', μετά από πολύ καλή σέντρα του Καραμπά, ο Κουτσοσπύρος με κεφαλιά απείλησε για πρώτη φορά την εστία του Αθανασίου. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τη δική τους σημαντική στιγμή στο 20΄, όταν το δυνατό σουτ από απόσταση του Παππά εξουδετέρωσε ο Γιακουμής.

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες ανέβασαν την απόδοση τους στον επιθετικό τομέα και έγιναν πιο απειλητικές για τις αντίπαλες εστίες. Τα σουτ του Παντελίδη στο 52' και στο 67' υποχρέωσαν τον Βοσνιάδη σε δύσκολες επεμβάσεις, ενώ στο 81' ήταν η σειρά του Ασημάκη να δοκιμάσει να ανοίξει το σκορ, αλλά ο τερματοφύλακας του Αστέρα ήταν στη σωστή θέση.

Οι γηπεδούχοι πάντως ήταν αυτοί που είχαν τις μεγαλύτερες ευκαιρίες για να σκοράρουν, με το κοντινό πλασέ του Βελλίνη στο 60', το εντυπωσιακό σουτ του Γιάντση στο 62' και το τετ α τετ του Τοπούζη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤ. (Παναγιώτης Διλμπέρης): Γιακουμής (45' Βοσνιάδης), Σκλιοπίδης, Καπίας (90' Βαφέας), Σαρακατσάνος, Καραμπάς (63' Ντόσης), Παλάσκας (45' Καραντασιάδης), Σαμουηλίδης, Βελλίνης (90' Αγαπητός), Γιάντσης (86' Έππας), Κουτσοσπύρος (72' Καραλής), Θεοδωρίδης Κ. (45' Τοπούζης).

ΚΑΒΑΛΑ (Κώστας Ανυφαντάκης): Αθανασίου (72' Κυφωνίδης), Σταματόπουλος, Μαργαρίτης, Μπάτζιος (72' Τουμανιδης), Δέντζας, Λιόλιος (72' Ασημάκης), Παππάς (72' Πτηνόπουλος), Παπαδόπουλος (72' Δελής), Μπρατσιάνι (67' Μπλιος), Δουμάνης (45' Παντελίδης), Καζάκης.

Last modified onΤετάρτη, 19 Αύγουστος 2015 21:21