Στα «κίτρινα» ο Αναγνωστόπουλος
- Written by Footballleague News
- Published in ΑΡΗΣ
- 0 comments
Την εστία του Άρη θα υπερασπίζεται για δύο χρόνια ο Αλέξανδρος Αναγνωστόπουλος.
Παίκτης του Άρη είναι και επίσημα ο Αλέξανδρος Αναγνωστόπουλος, καθώς την Τετάρτη (27/7) υπέγραψε συμβόλαιο ως το 2018. Ο νεαρός γκολκίπερ προέρχεται από τα τμήματα υποδομής του Παναθηναϊκού και το 2012 έγινε επαγγελματίας. Μαζί με τον Διούδη αναμένεται να αποτελέσουν το δίδυμο των τερματοφυλάκων του Άρη για τη νέα σεζόν.
Ο Αναγνωστόπουλος, μετά την ολοκλήρωση της συμφωνίας, δήλωσε: «Αισθάνομαι πολύ χαρούμενος που όλα πήγαν καλά και είμαι πλέον μέλος της οικογένειας του Άρη, μιας ομάδας με μεγάλη ιστορία στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Θα δουλέψω σκληρά και θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου, προκειμένου ο Άρης να πετύχει τους στόχους του».
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
«Η ΠΑΕ ΑΡΗΣ ανακοινώνει την απόκτηση του Αλέξανδρου Αναγνωστόπουλου.
Ο 21χρονος τερματοφύλακας βρέθηκε σήμερα στα γραφεία και, μετά τη συνάντηση που είχε με τον Σίμο Ορφανίδη, υπέγραψε διετές συμβόλαιο με την ομάδα μας.
Ο Αλέξανδρος Αναγνωστόπουλος γεννήθηκε στις 18/08/1994 στην Αθήνα (έχει ύψος 1,87 και βάρος 84 κιλά).
Τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα τα έκανε στις ακαδημίες του Παναθηναϊκού. Τη σεζόν 2009-’10 ανέβηκε στην ομάδα U-20, ενώ το καλοκαίρι του 2012 υπέγραψε επαγγελματικό συμβόλαιο με τον Παναθηναϊκό».