«Άνετη παραμονή»

Ο Γιάννης Μάγγος δεν ανησυχεί για το μέλλον της Αναγέννησης Καρδίτσας.

Βέβαιος για την άνετη παραμονή της Αναγέννησης Καρδίτσας δήλωσε ο Γιάννης Μάγγος μετά την ήττα (2-0) από τη Λαμία. Όπως ανέφερε:

«Σήμερα ήταν ένα ματς ανάμεσα σε δυο ομάδες με διαφορετικούς στόχους. Η μεν Λαμία θέλει το εισιτήριο της ανόδου, η δε Καρδίτσα την παραμονή. Θεωρώ ότι ήταν ένα παιχνίδι μοιρασμένο σε δυο ημίχρονα. Το πρώτο ανήκει κυριολεκτικά σε εμάς, με τις φάσεις για το γκολ. Μπορούσαμε να πετύχουμε δυο και τρια τέρματα, δεν τα καταφέραμε. Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε καθαρά στην ομάδα της Λαμίας, μπήκε καλύτερα, συν ότι είχαμε τρεις αναγκαστικές αλλαγές και αυτό άλλαξε τα σχέδιά μας, μας αποπροσανατόλισε και δεχθήκαμε δυο τέρματα δίκαια.

Θα σηκώσουμε κεφάλι, έχουμε ένα ακόμη δύσκολο παιχνίδι την Κυριακή, όπου αρχίζει ο δεύτερος γύρος και όπως είπε και ο συνάδελφος προπονητής είμαστε ακόμα στην μέση, κανείς δε μπορεί να πει ποιος θα πέσει, ούτε ποιος θα ανέβει. Θέλει πολύ δουλειά, υπομονή και επιμονή. Εμείς είμαστε σίγουροι και πεπεισμένοι ότι η ομάδα θα σωθεί και θα σωθεί άνετα. Αν και νωρίς, ξέρω τι παίχτες έχω, ξέρω τι επίπεδο μπορούν να ανεβάσουν οι παίχτες, το έχουν δείξει ειδικά στο πρώτο ημίχρονο σήμερα και πιστεύω ότι η ομάδα θα σωθεί πολύ άνετα. Χρειάζεται μόνο το κεφάλι κάτω και πολύ δουλειά, τίποτα άλλο. Καλή συνέχεια στην ομάδα της Λαμίας, να πετύχει τους στόχους της και εμείς θα ανακάμψουμε είναι το μόνο σίγουρο».

Πηγή: speaker.gr

Last modified onΠέμπτη, 23 Φεβρουάριος 2017 18:07