Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 62

Κέρδη από την ισοπαλία της Νίκης

Η Νίκη Βόλου είχε πολύ καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Βέροια. Η Νίκη Βόλου είχε πολύ καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Βέροια.

Η Νίκη Βόλου αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Βέροια, αλλά κρατά την εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου.

Πολύ καλή εμφάνιση για τη Νίκη Βόλου στα πρώτα 45 λεπτά της αναμέτρησης με την Βέροια, η οποία μπορεί να έμεινε στην ισοπαλία (1-1), αλλά κρατά όλα τα θετικά στοιχεία του πρώτου μέρους. Η ομάδα του Βόλου έκανε πολλές φάσεις, ήταν δημιουργική και είχε καλή κυκλοφορία της μπάλας. Η Βέροια έδειξε αδυναμίες και βγήκε σε λίγες περιπτώσεις στην εστία της Νίκης στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος έγιναν πολλές αλλαγές, έπεσε ο ρυθμός και έγιναν περισσότερες φάσεις από τα στημένα. Η Βέροια κατάφερε να ισοφαρίσει με το αυτογκόλ του Μκρτσιάν, ο οποίος βρήκε την μπάλα στην προσπάθεια του να αποκρούσει και την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

3’ εκτέλεση φάουλ Κυργιάκου μπλόκαρε ο Καντιμοίρης

10’ ΓΚΟΛ 1-0 γύρισμα Ψιάνου από δεξιά στην μικρή περιοχή, ο Κυργιάκος έστειλε με σουτ την μπάλα στα δίχτυα

13’ σουτ του Τάσιτς εκτός περιοχής έφυγε άουτ

15’ σέντρα Ιωάννου, ο Μπαργκάν έκανε την προβολή και έδιωξε στην γραμμή ο Βέρτζος

16’ εκτέλεση κόρνερ από τον Κυριάκο χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι, ο Σκούφαλης έκανε κεφαλιά

21’ λάθος γύρισμα του Ριζογιάννη, ο Ιωάννου κέρδισε, αλλά δεν την μπόρεσε να εκμεταλλευθεί τη φάση και έβλαλε υην μπάμα άουτ

33’ κίτρινη κάρτα στον Κυργιάκο

37’ ο Βιτόρ έκανε κάθετη μπαλιά στον Μπαργκάν που έκανε το σουτ άουτ

49’ σουτ Πουρτουλίδη άουτ

66’ εκτέλεση φάουλ του Κυργιάκου από δεξιά κόντραρε σε αμυντικό της Βέροιας και στην επαναφορά ο Μκρτσιάν έστειλε την μπάλα άουτ

75’ ΓΚΟΛ 1-1 σέντρα από δεξιά του Παυλίδη, ο Καλτσάς προσπάθησε να μπει στην φάση και Μκριτσιαν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του

91’ κίτρινη κάρτα στον Ριζογιάννη

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Π. Αμανατίδης): Βούρας (69’ Καρακούτσης), Ψιάνος, Βέρτζος, Καρατζάς (69’ Σαμαράς), Μήτσης (78’ Παπαδόπουλος), Ριζογιάννης, Κυριάκος (85’ Σούφλας – 91’ Ρόππας), Σκούφαλης (46’ Φλίγκος), Πουρτουλίδης (63’ Μκρτσιάν), Ουέλινγκτον (39’ Λαζαρίδης), Τάσιτς (63’ Αργύρης).

ΒΕΡΟΙΑ (Καρύδας): Καντιμοίρης (46’ Δασκαλάκης), Γεωργιάδης (46’ Σνάουτσνερ), Τόμας (46’ Μπάρμπας), Αμαραντίδης (46’ Εβερτον), Τζημογιάννης (60’ Βεργώνης), Βίτορ (60’ Παυλίδης), Γεωργέας (46’ Καλογέρης), Καφές (46’ Μπελόν), Μπαργκάν (46’ Καλτσάς), Ιωάννου (46’ Μάνος), Πέρεζ (60’ Μενέντεζ).

ΜΙΚΡΑ ΜΙΚΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΟΛΟ

Ο Παυλίδης που την περσινή περίοδο αγωνίστηκε ως δανεικός από την Βέροια τιμήθηκε από τους οργανωμένους Blue Club και Ομιλο Φιλάθλων για την προσφορά του στην άνοδο της Νίκης Βόλου στην Football League.

Τα γραφεία της ΠΑΕ θα είναι ανοικτά από τις δέκα το πρωί μέχρι τις δέκα το βράδυ για την αγορά και την παραλαβή εισιτηρίων διαρκείας.

Δεν αγωνίστηκαν οι Τάντιτς και Χολέβας λόγω μικροτραυματισμών και ο Γιάκομπ λόγω του ότι είναι ανέτοιμος. Τα γραφεία της ομάδας της Νίκης Βόλου θα είναι ανοικτά από τις δέκα το πρωί μέχρι τις δέκα το βράδυ την Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου και την Δευτέρα 10 Σεπτεμβρίου.

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: Μαρία Μοσχονά

Last modified onΣάββατο, 08 Σεπτέμβριος 2012 21:47