Σταμάτησε στα 11 ο ΠΑΣ

Ο ΠΑΣ Γιάννινα διέσυρε 11-0 τον Σπάρτακο Γραικοχωρίου στην Ηγουμενίτσα.

Την Κηφισιά μιμήθηκε ο ΠΑΣ Γιάννινα και την Κυριακή (08/09) στο ματς Κυπέλλου με τον Σπάρτακο Γραικοχωρίου επικράτησε 11-0 χωρίς να δείξει οίκτο. Η Ερμιονίδα θα είναι αντίπαλός του στην 3η φάση του Κυπέλλου.

Στο 2' ακυρώθηκε γκολ του Σομποτσίνσκι και στο 3' ο Χάινριχ έκανε το 0-1. Ο Μπακαδήμας στο 17' με προβολή σκόραρε για το 0-2 και στο 28' ο Τζίνο σημείωσε το τρίτο γκολ. Ένα λεπτό πριν είχε ακυρωθεί γκολ του Σόρια. Ο Χάινριχ στο 29' σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και σο 40' σε κενή εστία ήταν η σειρά του Τζίνο για το 0-5. Το πρώτο 45λεπτο έληξε με 3ο ακυρωθέν γκολ, αυτή τη φορά του Χάινριχ. Στο ημίχρονο σημειώθηκαν επεισόδια μεταξύ οπαδών των δύο ομάδων, με την Αστυνομία να καθυστερεί να παρέμβει.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν δίχτυα έξι ακόμα φορές στο δεύτερο ημίχρονο με τους Σόρια (49', 51'), Χάινριχ (60', 63'), Λέο (82'), Νικολιά (90'). Ο τελευταίος είχε και δοκάρι στο 68'.

ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ (Μάκης Τσούτσουρας): Μπιρμπίλης, Ράδης (46’ Μόκας), Αθανασίου Έκτωρ, Πουρίκης, Χατζηπέτρου, Αθανασίου Δημήτριος )46’ Μηνάς), Καρακίτσος, Βασιλείου (64’ Παππάς), Προκοπίου, Λιώνης (55’ Ντίτορας), Λάμπρου.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Ρενέ Πομς): Αθανασίου, Σόρια (60’ Λάμψιας), Λούπας, Σομποτσίνσκι, Ρίντερ (65’ Καφενζής), Μπακαδήμας (60’ Πάνος), Λεό, Χάινριχ, Τζίνο (60’ Βουτσάς), Αθανασίου Β. (46’ Νικολιάς), Μπεγκάλα

Διαιτητής: Κεχαγιάς (Κοζάνης)
Βοηθοί: Αναστασιάδης, Παπαδόπουλος (Σερρών)

Last modified onΚυριακή, 08 Σεπτέμβριος 2024 19:30