Εμφατική νίκη του ΠΑΣ

Ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε άνετα (7-0) το εισιτήριο στην 4η φάση του Κυπέλλου απέναντι στην Ερμιονίδα.

Την απαιτούμενη σοβαρότητα έδειξε ο ΠΑΣ Γιάννινα στο εκτός έδρας ματς Κυπέλλου με την Ερμιονίδα και επικράτησε 7-0. Στο 14' ο Σόρια άνοιξε το σκορ και στο 33' ο Τζίνο με πέναλτι που κέρδισε ο πρώτος έκανε το 0-2. Ο Σόρια κέρδισε και δεύτερο πέναλτι στο 53' και το 0-3 έγινε με την εκτέλεση του Τζίνο. Στο 73' ήταν η σειρά του Στσέποβιτς για το 0-4. Εννέα λεπτά ο ίδιος ανέβασε τον δείκτη στο 0-5.

Στο 83' ο Νικολιάς έκανε το 0-6 και το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις από τον Χάινριχ.

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Γιώργος Αρχοντάκης): Mαμουτάι Α., Στεργίου (46’ Μπάρδης), Μαυρομμάτης, Μεχμετάι, Καρδάμης, Δέστες, Τριμπόνιας (60’ Χάνος), Γκολφινόπουλος, Ζάββος (46’ Αμπελάς), Λελούδας (90’ Μαμουτάι Μ.), Λαπούσι.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Ρενέ Πομς): Αθανασίου, Σόρια, Λούπας (70′ Πάνος), Σομποτσίνσκι, Μπακαδήμας, Ρίντερ, Τζίνο, Μπεγκάλα (60′ Βουτσάς, 70′ λ.τρ. Καλέμι), Αθανασίου (60′ Νικολιάς), Χάινριχ, Λεό (46′ Στσέποβιτς).

Διαιτητής: Ρούτσης (Κορίνθου)
Βοηθοί: Τριαντάφυλλος, Κλεπετσάνης (Κορίνθου)

Last modified onΔευτέρα, 16 Σεπτέμβριος 2024 10:43