Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 62

Πεντάρα σωτηρίας!

Ο Θρασύβουλος διέσυρε με 5-2 την Αναγέννηση Επανομής, της έβαλε ταφόπλακα υποβιβασμού και σώθηκε!

Η ομάδα της Φυλής σε 29 αγώνες είχε βρει μόλις 10 φορές δίχτυα. Στο… χωράφι της Επανομής, λοιπόν, έψαχνε… μισό τέρμα για να κάνει βήμα παραμονής, αλλά το φινάλε της αναμέτρησης βρήκε τους «πράσινους» να πανηγυρίζουν… μισή σωτηρία χάρη στη νίκη τους με το εντυπωσιακό 5-2, που ουσιαστικά υποβιβάζει τους γηπεδούχους!

Στο 20’ ο Καλαμιώτης έβαλε σε θέση οδηγού τον Θρασύβουλο και εννέα λεπτά μετά ο Σταυροθανασόπουλος με κεφαλιά έκανε το 2-0. Οι γηπεδούχοι μπήκαν ξανά στο ματς στο 38’ με τον Τοπούζη και αναπτέρωσαν τις ελπίδες τους όταν στο 51’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Καλαμιώτη. Ωστόσο, με 10 η ομάδα της Φυλής ήταν καταιγιστική! Στο 53’, το 60’ και το 66’ οι φιλοξενούμενοι βρήκαν δίχτυα με τους Πάνο, Σερέπα (2) και έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους.

Το μόνο που κατάφερε η Επανομή ήταν να μειώσει σε 2-5 στο 84’ με τον Μπαλασά και ενώ δύο λεπτά νωρίτερα έπαιζε και εκείνη με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τζόσουα Σίλβα.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ (Κώστας Βελιτζέλος): Ταταρίδης, Παπατζίκος, Κουλίδης (70' Κουκουλέκης), Μπέκα (64' Μπαλασάς), Τοπούζης, Σαμουηλίδης, Παπαστεργίου, Ζόσουα Σίλβα, Λαμπερνάκης (56' Σικαλόπουλος), Νταβίντ Σίλβα, Μωυσίδης

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ (Βασίλης Βούζας): Σταυριανός (46' Χάζλαρης), Βασιλείου, Τζιωρτζιόπουλος, Σύρος, Σκόνδρας, Σταυροθανασόπουλος (70' Πλαβούκος), Βλασόπουλος, Σερέπας (73' Γεωργιάδης), Προβατίδης, Πάνος, Καλαμιώτης.