Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 62

Τώρα... μιλούν τα Περιβόλια

Ο ΑΟΧ πήρε σπουδαίο διπλό (0-3) στο Αιγίνιο και κρατά ζωντανές τις ελπίδες ανόδου.

Η χανιώτικη ομάδα έφυγε νικήτρια από το Αιγίνιο επικρατώντας 3-0 του Αιγινιακού χάρη σε τέρματα που σημείωσαν οι Μαραγκουδάκης, Σκάρος και Λουκίνας. Πλέον, έχει δύο παιχνίδια στα Περιβόλια κόντρα σε Φωστήρα και Ολυμπιακό Βόλου και θα δώσει τα… ρέστα του για την κατάληψη της τρίτης θέσης που οδηγεί στο μπαράζ με την Ξάνθη για την άνοδο στη Super League.

Ο ΑΟΧ είχε την κατοχή του πρώτου μέρους, κατάφερε να εκμεταλλευθεί μία από τις φάσεις που είχε και πήρε κεφάλι στο σκορ με σουτ του Μαραγκουδάκη στο 22’. Θα μπορούσε να έχει κάνει δύο τα τέρματά του, εάν στην κεφαλιά του Παπατζίκου, η μπάλα δεν κατέληγε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Τόλιου. Ο Αιγινιακός απείλησε με τον Μανζάνο στο 5’ και τον Μπελόν στο 44’.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΑΟΧ προσπάθησε να διαφυλάξει το υπέρ του σκορ, ο Αιγινιακός «ξύπνησε» στο τελευταίο δεκάλεπτο. Έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες με τον Κουτσοσπύρο και τον Μπελόν, ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν την ουσία και με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά πήραν σπουδαίο διπλό. Στο 88’ με τον Σκάρο και στο 90+3’ με τον Λουκίνα.

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Γιώργος Λιόλιος): Τόλιος, Σαμαράς (46' Χατζής), Λιόλιος, Γεωργίου (46' Γιαζιτζόγλου), Κωνσταντινίδης, Ζούρκος, Λαζαρίδης, Πέντα, Μανζάνο, Μπελόν (57' Γκέσιος), Κουτσοσπύρος.

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Μουράτ Σεροπιάν): Ρίζος, Παπατζίκος, Καμπλιώνης, Παγώνης, Χατζηησαΐας, Γκούμας, Πάγκαλος (70' Κονσταντίνοφ), Τσατσαρής, Βασιλόγιαννης (90+1 Λουκίνας), Βαλλιάνος (77' Σκάρος), Μαραγκουδάκης.

Διαιτητής: Μήτσιος (Ηπείρου)

Βοηθοί: Τάτσης (Ηπείρου), Θανασακούδης (Μακεδονίας)

Last modified onΣάββατο, 24 Μάιος 2014 21:00