• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 62

Ματ... πρόκρισης με Πλατέλλα η Καλλιθέα

Ματ... πρόκρισης με Πλατέλλα η Καλλιθέα 1

Η αθηναϊκή ομάδα επικράτησε 1-0 της Βέροιας και πέρασε στους «32» του Κυπέλλου.

Με γκολ του Βαγγέλη Πλατέλλα στην εκπνοή του αγώνα η Καλλιθέα έκαμψε την αντίσταση της Βέροιας στο παιχνίδι της Τετάρτης (07/12) για την 3η φάση του Κυπέλλου και πήρε πανηγυρική πρόκριση για τους «32», εκεί όπου θα συναντήσει τη Δόξα Δράμας. Ο 23χρονος μέσος της αθηναϊκής ομάδας αποδείχτηκε ο... άνθρωπος του Κυπέλλου, καθώς στην προηγούμενη φάση και απέναντι στον Αστέρα Μαγούλας είχε σκοράρει στο 119'...

Το ματς ήταν μοιρασμένο με τους δύο τερματοφύλακες να ξεχωρίζουν με την απόδοσή τους και να κρατούν ανέπαφη την εστία τους... Μέχρι το 92', οπότε ο Πλατέλλας νίκησε τον Καντιμοίρη και έστειλε την Καλλιθέα στους «32» του θεσμού.

Θυμηθείτε τη LIVE εξέλιξη του αγώνα...

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Τέλος του αγώνα.

ΓΚΟΛ! Στο 93' ο Πλατέλλας έπειτα από κεφαλιά - πάσα του Καλτσά με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καντιμοίρη

90+2' Σέντρα του Πλατέλλα από δεξιά, ο Μιχαλόπουλος έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Καντιμοίρης απέκρουσε.

83' Σουτ του Αμαραντίδη, η μπάλα άουτ.

76' ΑΛΛΑΓΗ για τη Βέροια. Στη θέση του Καλτσά ο Τάντιτς.
74' ΑΛΛΑΓΗ για την Καλλιθέα. Στη θέση του Ηρακλή ο Καλτσάς.

73' ΑΛΛΑΓΗ για τη Βέροια. Στη θέση του Παυλίδη ο Ολαϊτάν.

72' ΑΛΛΑΓΗ για την Καλλιθέα. Στη θέση του Ντιαλό ο Παυλίδης.

71' Ο Ντιαλό πάσαρε στον Πλατέλλα, αυτός βγήκε τετ α τετ με τον Καντιμοίρη, πλάσαρε, όμως ο γκολκίπερ της Βέροιας απέκρουσε.

69' Πάσα του Φαρινόλα στον Καλτσά, ο Κατσούλης τον νικά στο τετ α τετ.

68' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά του Τζημόπουλου, κανείς δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

66' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Σταύρου της Καλλιθέας.

58' Σουτ του Ρουσάκη, η μπάλα άουτ.

46' Ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ γκολ του Ρουσάκη με προβολή έπειτα από κεφαλιά του Ντιαλό.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

45' Σουτ του Σταύρου, άουτ.

42' Σέντρα του Λαναρή από αριστερά, ο Κατσούλης βρήκε και μπλόκαρε.

36' Σέντρα του Σταύρου από δεξιά, κεφαλιά του Ρουσάκη, ο Καντιμοίρης μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

31' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Καλογέρη της Βέροιας.

28' Ο Σταύρου με διπλή προσπάθεια δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στην εστία του Καντιμοίρη.

5' Σουτ του Σταύρου, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Καντιμοίρη.

1' Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Κατσούλης, Σταύρου, Ρουσάκης, Μιχαλόπουλος, Αρκούδας, Βιδάλης, Ηρακλής (74' Καλτσάς), Πλατέλλας, Αρβανίτης, Πρίπου, Ντιαλό (72' Παυλίδης).

ΒΕΡΟΙΑ: Καντιμοίρης, Τζημογιάννης, Καλτσάς (76' Τάντιτς), Παυλίδης (73' Ολαϊτάν), Λαναρής, Λανγκλέ, Φαρινόλα, Καπίας, Καλογέρης, Σιλιγαρδάκης, Αμαραντίδης.

* Το ματς διεξάγεται στο πλαίσιο της 3ης φάσης του Κυπέλλου. Ο νικητής θα υποδεχτεί τη Δόξα Δράμας στους «32».

Last modified onΤετάρτη, 07 Δεκέμβριος 2011 19:53