Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 62

Κύπελλο Ελλάδος LIVE

Παρακολουθήστε LIVE από το flnews.gr τους αγώνες των ομάδων της Football League στη β' φάση του Κυπέλλου.

Το κυρίως πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής στη β' φάση του Κυπέλλου διεξάγεται την Τετάρτη (24/09), με εννέα ομάδες της Football League να ρίχνονται στη μάχη. Το flnews.gr θα καλύψει LIVE την εξέλιξη των αναμετρήσεων. Σέντρα των αγώνων στις 16:30, ενώ στις 19:00 θα κοντραριστούν ο Ολυμπιακός Βόλου με τον Παναθηναϊκό και ο Πανιώνιος με τον Φωστήρα.

1ος όμιλος

Πανιώνιος – Φωστήρας 0-0

τέλος αναμέτρησης

90+4' Αντεπίθεση του Φωστήρα με τον Ψυχογιό, ο οποίος έφυγε μόνος από δεξιά, αλλά σέντρα του έδιωξε ο Παπαδόπουλος.

81' σουτ του Κολοβού μέσα από την περιοχή του Φωστήρα, αλλά έδιωξε πάλι ο Γκέκας.

70' κεφαλιά του Κολοβού στην γωνία της εστίας το Φωστήρα, αλλά έσωσε πάλι ο Γκέκας.

64' γύρισμα του Αχειμαστου στην περιοχή του Πανιωνίου, ο Ματσούκας δεν έπιασε την κεφαλιά, ο Τεπέτσι έκανε το σουτ στο δεύτερο δοκάρι, αλλά έκανε εκπληκτική επέμβαση ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου.

57' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Ματσούκα του Φωστήρα.

54' σέντρα από δεξιά στην περιοχή του Φωστήρα, ο Σμυρλής έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Γκέκας έπεσε και έσωσε την εστία του.

47' ΚΙΤΡΙΝΗ στον Γκέζο για το μαρκάρισμα

έναρξη Β' ημιχρόνου

τέλος πρώτο μέρους με τελικές 6-2 για τον Πανιώνιο, αλλά μόλις δύο στην εστία για τους "κυανέρυθρους".

40' συνεχίζεται η πίεση του Πανιωνίου που δεν μπορεί να περάσει στην περιοχή του Φωστήρα και κάνει προσπάθειες από τα πλάγια με γεμίσματα.

25' Το παιχνίδι γίνεται ουσιαστικά στο κέντρο, ο Φωστήρας έχει κλείσει καλά τους χώρους και δεν μπορεί να βρει διαδρόμους ο Πανιώνιος.

10' Ο Σιώπης έκλεψε την μπάλα στο κέντρο, έκανε κούρσα, αλλά δεν είχε δυνάμεις για καλό τελείωμα μέσα στην περιοχή του Πανιωνίου για να δώσει προβάδισμα στον Φωστήρα.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Τερεζόπουλος):Παπαδόπουλος, Γκέζος, Χολέβας (79' Παντίδος), Φουρλάνος (56' Γιάννου), Μέξι, Σιώπης, Μπούζας, Πάνος, Μασούρας, Φούντας (62' Κολοβός), Σμυρλής

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Κριστόφ Βαζέχα):Γκέκας, Αχείμαστος, Μπίρης, Γρομητσάρης, Μήτκας, Κακαράς, Μπελέρης (84' Μουστόγιαννης), Τεγούσης (70' Ράμα), Σιώπης Δ., Ματσούκας (77' Ψυχογιός), Τσεμπέτσι

Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Καλφόγλου (Θεσπρωτίας), Σωτηρόπουλος (Αχαΐας)

8ος όμιλος

Ολυμπιακός Βόλου – Παναθηναϊκός 0-1

τέλος της αναμέτρησης

93' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Κουτρουμπή επειδή έδιωξε μακριά την μπάλα.

80' σέντρα του Μαργαρίτη, ο Πινάρες έκανε το απευθείας σουτ, αλλά έδιωξε ο Στιλ και κράτησε το προβάδισμα για τον Παναθηναϊκό.

75' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Μπιτάνγκ για φάουλ στον Χουχούμη

67' ΔΟΚΑΡΙ Ο Δώνης πέρασε στον Μπούι στην περιοχή του Ολυμπιακού Βόλου, αλλά το σουτ που έκανε χτύπησε στο δοκάρι και έφυγε έξω.

60' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Ζέρη που ζήτησε φάουλ σε πέσιμο του Πινάρες κοντά στην περιοχή του Παναθηναϊκού.

58' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Λαγό του Παναθηναϊκού

51' ΚΙΤΡΙΝΗ στον Μπαϊράμι του Παναθηναϊκού,  ο οποίος έπεσε στην περιοχή για πέναλτι.

έναρξη Β' Ημιχρόνου

τέλος πρώτου μέρους.

45' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Μέσα του Ολυμπιακού Βόλου

45' σουτ του Κλωναρίδη μέσα από την περιοχή, έδιωξε ο Κολίτσι

44' εκτέλεση φάουλ του Μπαϊράμι πέρασε άουτ

35' μετά το γκολ, ο Ολυμπιακός Βόλου πήρε γήπεδο και έχει περισσότερες καλές ενέργειες χωρίς να δημιουργήσει φάση.

28΄' ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Πράνιτς που κράτησε από την φανέλα τον Μέσα.

17' ΓΚΟΛ 0-1 Ο Ατζαγκούν παίρνει την μπάλα από κεφαλιά απόκρουση του Γιαλούση και με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα αφού είχε δει πως ο Κολίτσι ήταν εκτός εστίας.

11' Ο Μπαϊράμι έκανε την πάσα στην περιοχή για τον Πέτριτς, αλλά ο Γιαλούσης πρόλαβε να επέμβει και να μπλοκάρει τελικά ο Κολίτσι.

8' σουτ το Πράνιτς έδιωξε ο Κολίτσι.

έναρξη της αναμέτρησης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Νίκος Παντέλης):Κολίτσι, Ζέρης, Μακρυδημήτρης, Γιαλλούσης, Μαργαρίτης, Ρόκας (63' Νικολιάς), Πινάρες, Θέος (46' Κορνελάτος), Ζέσους, Μπιτάνγκ, Κούτσι (76' Διαμαντόπουλος).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιάννης Αναστασίου)Στιλ, Μπούρμπος, Τριανταφυλλόπουλος, Κουτρουμπής, Χουχούμης, Λαγός, Πράνιτς (65' Δώνης), Ατζαγκούν, Μπαϊράμι (76' Καράλης), Πέτριτς (63' Μπούι), Κλωναρίδης.

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδ/νήσου)

Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Φραγκιαδάκης (Δωδ/νήσου) 3ος όμιλος

Ζάκυνθος – ΟΦΗ 1-1

68' ΓΚΟΛ 1-1 για τη Ζάκυνθο. Βαθιά μπαλιά του Οικονόμου με αποδέκτη τον Βαρέλα, ο οποίος στόπαρε τη μπάλα και με εξαιρετικό σουτ μέσα από την περιοχή έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

έναρξη Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45'+1' ΓΚΟΛ 0-1 Ο Καλλιβωκάς ανέτρεψε πεντακάθαρα τον Τζορτζ και καταλογίστηκε πέναλτι. Ο Μακρής το εκτέλεσε εύστοχα και άνοιξε το σκορ για τον ΟΦΗ

ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Ντάνι Ακίνο)Ξενοδόχοφ, Στασινόπουλος (46' Χατζησάββας), Καλλιβωκάς, Ουνγιαλίδης, Τσόπελας, Πέττας, Φωτιάς, Ευθυμιάδης, Οικονόμου, Βαρέλα, Κρολ (65' Παπαδημητρίου).

ΟΦΗ (Τζενάρο Γκατούζο)Λόρια, Αντελέγιε, Φαζός, Ροβίθης, Μπανούσης, Μαραθιανός (70' Περογαμβράκης), Τζορτζ, Μακρής, Κάλαϊτζιτς, Κουτσιανικούλης (73' Μονιάκης), Φερούζ (62' Λαμπρόπουλος).

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Γεωργάκης (Ηπείρου), Βεργέτης (Αρκαδίας)

4ος όμιλος

Πλατανιάς – Εθνικός Σερρών 3-1

Τέλος αναμέτρησης

90' ΓΚΟΛ 3-1 για τον Πλατανιά. Ο Ναζλίδης έδωσε στον Ζαραδούκα, αυτός με σουτ μέσα από την περιοχή σκόραρε.

67' ΓΚΟΛ 2-1 για τον Πλατανιά με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ναζλίδη.

51' ΓΚΟΛ 1-1! Σέντρα του Κουκόλη, ο Πάλλας με σουτ στην κίνηση ισοφαρίζει.

47' ΔΟΚΑΡΙ ο Πλατανιάς με τον Φιγκέιρα.

28' ΓΚΟΛ 1-0!  Έπειτα από σέντρα του Φιγκέιρα, ο Μιλούνοβιτς με προβολή άνοιξε το σκορ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Χριστόπουλος)Κοκκαλάς, Αποστολόπουλος, Μπανανά, Δημήτρης, Ζαραδούκας, Τετέ, Σέχου (56' Μενδρινός), Γουνδουλάκης (66' Τσουράκης), Φιγκέιρα, Μιλούνοβιτς (82΄Ιτουα), Ναζλίδης

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Μάκης Κατσαβάκης)Γούπος, Δέντσας, Κουκόλης, Μαρίνου, Μερεσιώτης, Νικολίτσας, Πάλλας, Παναγιωτίδης (71' Πολύζος), Κωφοκότσιος (46' Ναστέφσκι) , Τσουβαλτσίδης, Κωνσταντινίδης (64' Τσιλούλης)

Διαιτητής: Μήτση (Πειραιά)

Βοηθοί: Κοτζαμανίδης, Σινιοράκης (Πειραιά)

5ος όμιλος

Πανθρακικός – ΑΕΚ 0-0

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Άκης Μάντζιος)Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Τσουμάνης, Σερφά, Εμπόου, Λαδάκης, Μεχία (82' Πέρεθ), Μπαϊκαρά, Τζάνης(58' Κάσες), Αράμπα (57' Ιγκόρ), Ντιγκινί.

ΑΕΚ (Τραϊανός Δέλλας)Γ. Ανέστης, Μπακάκης, Πεταυράκης, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Κορδέρο, Ανάκογλου (92' Ρόβας), Πλατέλλας (83' Ντούνης), Μπαρμπόσα, Αραβίδης (72' Ντακόλ), Μάνταλος.

Διαιτητής: Θάνος (Γρεβενών)

Βοηθοί: Καραβασίλης (Καβάλας), Παπαδημητρίου (Λάρισας)

6ος όμιλος

Βέροια – Ερμιονίδα 4-1

76' ΓΚΟΛ 4-1! Ο Γεωργιάδης μετά από μπαλιά του Κάμπορα με πλασέ σκόραρε για τη Βέροια.

72' ΓΚΟΛ 3-1! Ο Βλαχόπουλος με πλασέ μειώνει για την Ερμιονίδα.

70' ΓΚΟΛ 3-0! Ο Κάμπορα εκμεταλλεύτηκε αδράνεια στην άμυνα της Ερμιονίδας και βρήκε δίχτυα με πλασέ.

62' Ο Τζινάρ ανατρέπει τον Συμελίδη, αλλά ο διαιτητής αντί για πέναλτι υπέρ της Ερμιονίδας βλέπει επιθετικό φάουλ, προκαλώντας τα γέλια στην εξέδρα!

28' ΓΚΟΛ 2-0! Έπειτα από ατομική προσπάθεια και ασίστ του Μπαργκάν, ο Ντουμίτρου με πλασέ σκόραρε για δεύτερη φορά.

16' ΓΚΟΛ 1-0! Ο Ραούλ Μπράβο σέντραρε από αριστερά και ο Ντουμίτρου με σουτ την έστειλε στα δίχτυα

ΒΕΡΟΙΑ (Χοσέ Γκρανέρο)Τζινάρ, Βέρτζος, Όστοϊτς, Ραούλ Μπράβο, Καταλά, Μπαλάφας, Παυλίδης (66' Καλτσάς), Γεωργιάδης, Μπαργκάν, Ντουμίτρου (54' Κάμπορα), Κατίδης (55' Μπατιόν)

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Ρομπέρτο Μπολάνο)Πουρής, Παπανικολάου, Λίτσης (48' λ.τ. Μουσταφίδης), Ιασωνίδης, Τζάνης, Κιοσσές, Σβόγιτς, Συμελίδης, Παβίσεβιτς (46' Ταπέ), Βλαχόπουλος, Καραδέμητρος (46' Στοϊμίροβιτς).

Διαιτητής: Κιοτζένης (Ξάνθης)

Βοηθοί: Χατζημωυσιάδης (Ξάνθης), Λάζαρης (Καβάλας)

Απόλλων Σμύρνης – Εργοτέλης 2-2

90'+4' ΓΚΟΛ 2-2! Ο Βλαχοδήμος εκτέλεσε φάουλ και ο Κοζορώνης με κεφαλιά ισοφάρισε για τον Εργοτέλη!

70' ΓΚΟΛ 2-1! Ο Ανγκούλο βρέθηκε σε θέση τετ α τετ έπειτα από μπαλιά του Βάντερσον και οδηγεί τον Απόλλων στην ανατροπή!

57' ΓΚΟΛ 1-1! Με κεφαλιά του Κοτσώνη έπειτα από κόρνερ του Γκόλια ο Απόλλων έφερε το ματς στα ίσα.

36' ΓΚΟΛ 0-1! Ο Μπουρσέλης έκανε τη μπαλιά στον Κούτρη και αυτός με αδύναμο πλασέ ανοίγει το σκορ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Κωστένογλου)Κουτσόπουλος, Χατζηζήσης (46' Νανία), Γκόλιας, Κύργιας, Κοτσώνης, Γκονζάλες (78' Γεωργίου), Ηρακλής, Βάντερσον (73' Φαρινόλα), Αλίπιο, Κυριάκος, Ανγκούλο.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Παύλος Δερμιτζάκης)Καβουσάκης, Πίτσος, Σαϊνάτι, Παντελάκης, Κούτρης (85' Βλαχοδήμος), Μπουρσέλλης (76' Χαλκιαδάκης), Ρέντζας, Κοζορώνης, Μπαμ Μπαμ (61' Γιοσόφ), Κούρεζ, Στράους.

Διαιτητής: Δασκαλόπουλος (Κορινθίας)

Βοηθοί: Σταθόπουλος (Ηλείας), Κολοσιώνης (Αιτ/νίας)

7ος όμιλος

ΑΕΛ Καλλονής – Τύρναβος 1-1

76' ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα με δεύτερη κίτρινη για τον Στεργιανό. Με 10 ο Τύρναβος.

43' ΓΚΟΛ 1-1! Ο Μιλουτίνοβιτς έκανε προσποίηση μέσα στην περιοχή και με πλασέ ισοφάρισε για τον Τύρναβο.

19' ΓΚΟΛ 1-0! Ο Μίνγκας κέρδισε πέναλτι και ο Μανούσος από την άσπρη βούλα άνοιξε το σκορ

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ (Γιάννης Ματζουράκης)Άλεξιτς, Τσαμπούρης, Πιπίνης, Μπαρέρα, Αντέγιο, Στεφάνοβιτς, Καμαρά (67' Αγρίτης), Βλαστέλλης (46' Κύπρου), Μανούσος, Χωριανόπουλος, Μίνγκας (70' Μπουρούς)

ΤΥΡΝΑΒΟΣ (Άγγελος Διγκόζης)Πρίφτη, Καραμανλής, Χαλούλος (72' Ζυγκερίδης), Πεχλιβανόπουλος, Μιλουτίνοβιτς, Στεργιανός, Τσούκαλος (85' Μπράνκοβιτς), Ντατίδης, Σαμαράς Σολφερίνο (79' Ιβανίδης), Ποκόνγκ.

Διαιτητής: Κοτσάνης (Δράμας)

Βοηθοί: Βάντσης (Δράμας), Μπουξμπάουμ (Ανατ. Αττικής)

Αιγινιακός – Αστέρας Τρίπολης 1-4

78΄ΓΚΟΛ 1-4 Εκπλητικό σουτ του Γιαννιώτα και η μπάλα καταλήγει στο "παραθυράκι" του Τόλιου

72' ΓΚΟΛ 1-3 Ο Γιαννιώτας με καλή ατομική προσπάθεια έφτασε στην περιοχή και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

38' ΓΚΟΛ 1-2 εκτέλεση φάουλ με γέμισμα στην περιοχή, ο Τσοκάνης έκανε την προβολή και έστειλε την μπάλα στά δίχτυα.

37' ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα στον Αραμπατζή με δεύτερη κίτρινη κάρτα και ο Αιγινιακός μένει με δέκα παίκτες.

32' ΓΚΟΛ 1-1 Ο Μπαράλες με χτύπημα πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Το πέναλτι κέρδισε ο Μπαράλες από τον Τέλλο.

28' ΓΚΟΛ 1-0 Ο Κουτσοσπύρος πήρε την μπάλα, άνοιξε στον Ναουμτσέφκι και εκείνος έκανε παράλληλη σέντρα στην καρδιά της άμυνας για να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυο ο Πέντα με προβολή.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Αλέκος Θεοδωρίδης)Τόλιος, Αραμπατζής, Τέλλος, Λιόλιος, Γιαζιτζόγλου, Φαμπίνιο (67' Ζούρκος), Πολύζος, Κ. Αχαλινόπουλος, Πέντα, Ναουμτσέφσκι (63' Μπλάζεκ), Κουτσοσπύρος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Στάικος Βεργέτης)Θεοδωρόπουλος, Κιτόκο, Παπαχρήστος (64' Μουνάφο), Γιαννιώτας, Τσοκάνης, Νίκο, Ζησόπουλος, Τιε Μπι (74' Κυριακόπουλος), Μπαράλες, Μπακασέτας (70' Πάρα), Παντελιάδης.

Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Κελάζογλου (Χαλκιδικής), Νταλούκας (Τρικάλων)

Last modified onΤετάρτη, 24 Σεπτέμβριος 2014 20:59