Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 62

Βαθμός και φωνές στον Ταύρο

Καλλιθέα και Αχαρναϊκός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 σε ένα ματς που είχε αρκετή ένταση και φωνές για τα σφυρίγματα του διαιτητή.

Η Καλλιθέα μπορεί να προηγήθηκε στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου με την κεφαλιά του Μασάδο στο ουδέτερο του Ταύρου, αλλά ο Αχαρναϊκός είχε την άμεση απάντηση και ισοφάρισε με την εκτέλεση πέναλτι του Γέσιτς. Η παράβαση καταλογίστηκε σε μαρκάρισμα του Λεβέντη στον Ταμπάκη με τους δύο παίκτες να περιμένουν το δεύτερο γέμισμα μετά από εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή της Καλλιθέας.

Οι ποδοσφαιριστές της τυπικά γηπεδούχου είχαν το άγχος στο πρώτο ημίχρονο και δεν κατάφεραν να εκμεταλλευθούν την υπεροχή τους στο ντεμπούτο του Νίκου Παντέλη, ενώ υπήρξαν και αρκετές φωνές για τα μαρκαρίσματα και μικρές φάσεις. Από την άλλη πλευρά η ομάδα του Μενιδίου έπαιξε κλειστά και βγήκε μπροστά μόνο όταν δέχθηκε το γκολ και μετά έψαξε και για το δεύτερο αφού άνοιξε αρκετά το παιχνίδι.

Σημειώνεται ότι στο 81' ακυρώθηκε γκολ του Τσίπρα ως οφσάιντ, εξέλιξη που προκάλεσε διαμαρτυρίες. Περίπου στο 70', πετάχτηκαν φωτοβολίδες στην εξέδρα των οπαδών του Αχαρναϊκού, οι οποίοι αντέδρασαν και τους σταμάτησαν τα ΜΑΤ. Σημειώθηκαν επεισόδια και δεν ήταν λίγα τα καθίσματα που... βγήκαν από τη θέση τους.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Νίκος Παντέλης): Λυμπερόπουλος, Λεβέντης, Παγώνης, Μπριλάκης, Πίκολο, Ρουσάκης, Κατσικογιάννης (80' Νικολάου), Ρόχας (70' Μπέλης), Μιχαλόπουλος, Μασάδο, Αρναρέλης (61' Τσίπρας)

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Βαζάκας): Παγούδης, Μωϋσιάδης, Ζώνας, Γέσιτς, Παπατόλιος (49' Αθανασίου), Ιωαννίδης, Μανουσάκης (71' Καλογερόπουλος), Στουρνάρας, Ιορδανίδης (85' Εμέκα), Καλαμιώτης, Ταμπάκης.

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)

Βοηθοί: Πρέντζας (Δυτ. Αττικής), Κασσαβέτης (Αιτ/νίας)

Last modified onΚυριακή, 30 Νοέμβριος 2014 20:22