Μια κρύα... νίκη

Ο Απόλλων επικράτησε 1-0 του Ολυμπιακού Βόλου εκτός έδρας σε ένα αγώνα με πολλά λάθη, λίγες καλές στιγμές και ίσως ελάχιστη σημασία.

Η τρίτη θέση στα play off της Football League μπορεί τελικά να μην δίνει τίποτε, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία και η «Ελαφρά Ταξιαρχία» θέλει να εξαντλήσει κάθε πιθανότητα άμεσης επιστροφής στην Super League. Οι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού Βόλου και του Απόλλωνα δεν έδειξαν να έχουν ιδιαίτερη όρεξη για ποδόσφαιρο, έκαναν πάρα πολλά λάθη και τελικά όλα κρίθηκαν με ένα γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου από τον Ανγκούλο, που χάρισε το τρίποντο (1-0) στους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο μέρος τα λάθη έγιναν περισσότερα, ο Απόλλων έμεινε πίσω και έψαξε το δεύτερο γκολ στην κόντρα, ενώ ο Ολυμπιακός Βόλου δεν κατάφερε να κάνει ούτε τελική προσπάθεια για 45 λεπτά και αρκέστηκε σε μια κόντρα από κεφαλιά του Διαμαντόπουλου και ένα σουτ απελπισίας από τον Θέο στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δ. Ελευθερόπουλος): Ρίζος, Ζέρης, Μπουτζίκος (27' Μαργαρίτης), Γιαλούσης, Μακρυδημήτρης, Κυζιρίδης, Τριανταφυλλάκος (71' Καρράς), Θέος, Μπιτάνγκ, Σκοπελίτης (59' Μπαλντοβαλίεφ), Διαμαντόπουλος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Αλ. Βοσνιάδης): Ταΐρης, Βασιλαντωνόπουλος, Γκόλιας, Κύργιας, Γεωργίου, Ψιάνος, Λαγός (65' Ηρακλής), Φαρινόλα (80' Άρσιτς), Ανγκούλο (46' Καραδέμητρος), Βάντερσον, Τζιώρας.

Last modified onΔευτέρα, 25 Μάιος 2015 20:18