Έγινε της... ανατροπής στα Γιαννιτσά
- Written by
- Published in Ατζέντα
- 0 comments
Η Καλλιθέα έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης από την Πέλλα.
Νικήτρια έφυγε από το παιχνίδι με την Αναγέννηση Γιαννιτσών η Καλλιθέα. Αν και προηγήθηκε με 0-1 η Αθηναϊκή ομάδα, οι γηπεδούχοι που παρατάχτηκαν με πιτσιρικάδες κατάφεραν να ισοφαρίσουν, αλλά και να προηγηθούν με 2-1. Ωστόσο οι παίκτες του Νίκου Παντέλη βρήκαν τον τρόπο να φέρουν τον αγώνα στα ίσια και εντέλει να πάρουν τη νίκη με 2-3. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ντιαλό. Η Καλλιθέα μπαίνει ως πρώτη στα πλέι οφ με δύο βαθμούς.
Αναγέννηση Γιαννιτσών: Καραογλανίδης, Καρπούζης, Τοσουνίδης, Αλμπάνης, Αρβανιτόπουλος, Κωνσταντίνου, Σπαθάρας (50' Σιδηρόπουλος), Καρακάσογλου (46' Τζεβελέκης), Μπαξεβάνος (46' Παπαδόπουλος), Παπαδημητρίου, Κωστίκας.
Καλλιθέα: Τακίδης, Σταύρου, Μιχαλόπουλος, Κατσίκης, Ηρακλής, Βιδάλης, Κουτρουμπής, Ρουσάκης (19. λ.τρ. Μουσταφίδης), Αρκούδας, Φαρινόλα (23 λ.τρ. Ντιαλό), Μαρουκάκης.
Πατήστε ΕΔΩ και θυμηθείτε τη λεπτό προς λεπτό εξέλιξη της αναμέτρησης.