Επικρατέστερος για Α' όμιλο ο Διαγόρας
- Written by Βρασίδας Ράπτης
- Published in ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΡΙΑ
- 0 comments
Η ομάδα της Ρόδου αναμένεται να γίνει η 10η ομάδα στον Α' όμιλο της Super League 2.
Είθισται η Super League 2, από εποχής Λεουτσάκου, να σημειώνει ότι δεν υφίσταται βόρειος και νότιος όμιλος. Το ίδιο ισχύει και φέτος με τη λίγκα να υπογραμμίζει ότι ο Α' όμιλος δεν είναι ο βόρειος και ο Β' δεν είναι ο νότιος. Από τη στιγμή που στον Α' όμιλο βρίσκονται αυτή τη στιγμή 9 ομάδες, μία από τον Β' θα μετακινηθεί.
Το ρεπορτάζ του FL News αναφέρει ότι ουδεμία ΠΑΕ εξέφρασε πρόθεση να γίνει η 11η στον Α' όμιλο, όμως δεν είναι λίγοι εκείνοι που εκτιμούν ότι ο Διαγόρας θα είναι αυτός που θα μετακινηθεί. Έτσι, κάθε όμιλος θα έχει από μία νησιωτική ομάδα.
Όπως ενημέρωσε σε προηγούμενο ρεπορτάζ το FL News, ο διαχωρισμός των ομίλων αναμένεται να γίνει σε τηλεδιάσκεψη στις 5 Αυγούστου.