Ήττα με ανατροπή

Ο Πανσερραϊκός προηγήθηκε του Νέστου Χρυσούπολης, όμως έχασε 2-1, «πληρώνοντας» το πολύ κακό δεύτερο ημίχρονο.

Τη δεύτερη ήττα του στα φιλικά προετοιμασίας γνώρισε την Κυριακή (02/10) ο Πανσερραϊκός. Τα «λιοντάρια» υποδέχτηκαν το Νέστο Χρυσούπολης στο δημοτικό γήπεδο, αλλά η πολύ κακή απόδοση στο δεύτερο 45λεπτο είχε σαν αποτέλεσμα το 1-2. Ο τεχνικός, Παναγιώτης Διλμπέρης θα κάνει νέες δοκιμές στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου τη Δευτέρα (03/10, 16:30).

Στο 21' οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με σουτ του Τσιμίκα, όμως μέσα σε πέντε λεπτά η ομάδα του Νέστου γύρισε το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο. Συγκεκριμένα, στο 52' από σέντρα του Μιχαλάκη ο Λάσπατζης ισοφάρισε, ενώ στο 56' και σε αντεπίθεση ο Μιχαλάκης διαμόρφωσε το 2-1. Στο 88' ο Βοσκόπουλος είχε δοκάρι με προβολή μετά από σέντρα του Κανούλα.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Ντουπρέ, Τσουβαλτσίδης (80' Στέβιτς), Καψάλης, Σιάκκας (73' Παναγιωτίδης), Βοσκόπουλος, Τσιμίκας, Χατζηδημητρίου, Τσούτσης (70' Κανούλας), Τσομαχασβίλι, Γκατσέσα (65' Τάντιτς), Μαφουτά (80' Κάκκο).

Last modified onΚυριακή, 02 Οκτώβριος 2016 20:02